Andrea Anastasi dla Fundacji Herosi. Przekaże jej wynagrodzenie za książkę!

Lipiec 19, 2019 10:31 am

4 września na półki w księgarniach trafi książka Andrei Anastasiego „Licencja na trenowanie”. Wybitny włoski trener siatkówki opowiada w niej o swoich przygodach w trakcie ponad ośmioletniej pracy w Polsce. Kupując ją wesprzecie Fundacja Herosi. Trener zdecydował się bowiem przekazać na rzecz fundacji całe swoje wynagrodzenie.

– To dla mnie okazja, by odpłacić się Polsce za to, jak wiele miłości i wsparcia otrzymywałem i otrzymuję od Polaków – tłumaczy trener Andrea Anastasi, który z biało-czerwonymi zdobywał pierwsze medale Ligi Światowej, przeszedł też do historii po brązowym medalu mistrzostw Europy z 2011 roku jako jedyny szkoleniowiec, który zdobywał medale Euro z trzema różnymi reprezentacjami. – Wspierałem już Herosów wcześniej, byłem też z wizytą w oddziale, którym się opiekują. Nie mogę wyobrazić sobie lepszego sposobu, by zrobić wokół nich trochę pozytywnego zamieszania i wspomóc fundację finansowo. Cieszę się, że mogę pomóc dzieciakom – dodaje.

Książka nie jest klasyczną biografią, raczej próbą opisania rodzenia się pasji do trenowania. – Naszym celem było pokazanie w jaki sposób Andrea został szkoleniowcem, co go do tego skłoniło i w jaki sposób się rozwijał – mówi Kamil Składowski, autor książki, dziennikarz specjalizujący się siatkówce. – Czytelnicy znajdą w niej oczywiście anegdoty z czasów pracy Andrei z biało-czerwonymi, ale także choćby wskazówki dotyczące bycia liderem czy wspomnienie o prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Serdecznie polecam tym wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tego, co zdaniem Anastasiego jest kluczowe w profesji trenera – kończy współautor.

Więcej o książce przeczytacie na Wydawnictwo SQN 👉 www.idz.do/andrea-anastasi

📷 Sylwia Dąbrowa

Kategoria akcji: ,