Oklaski publiczności na Festiwalu w Brodnicy

Czerwiec 2, 2009 1:00 am

  Teatr Ton odbył swoje pierwsze, niezwykłe tourne. Spektakl pt. „Orkiestra II” został zaprezentowany publiczności XII już  Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem "Niepełnosprawni Artyści Pozdrawiają Brodnicę". Spośród bardzo wielu zgłoszeń organizatorzy Festiwalu wybrali 36 grup teatralnych i muzycznych, do których zakwalifikował się Teatr TON pod wodzą Piotra Boruty.

Ta wspaniała impreza, której organizatorem i sercem jednocześnie, jest Barbara Tuptyńska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnic, cieszy się coraz większą popularnością.

Niewiele jest takich miejsc, gdzie osoby niepełnosprawne, mają szansę zaprezentować swoje ukryte i niecodzienne zdolności. Nasz teatr mimo, że wystąpił jako ostatni w drugim dniu festiwalowego przeglądu, zdobył najcenniejszą nagrodę, jaką sobie może wymarzyć artysta-  jest nią ciepłe i serdeczne przyjęcie publiczności, która z wielkim zauroczeniem, patrzyła jak aktorzy tego niekonwencjonalnego przedsięwzięcia artystycznego, walczą z własnymi ograniczeniami. Można powiedzieć, eksperyment się udał – „teatralna operacja” na otwartym sercu widza została zakończona sukcesem.

Jeden z jurorów tego festiwalu powiedział po występieniu Teatru TON:

To co robicie jest naprawdę wspaniałe, pokazujecie światu jacy jesteście naprawdę, bez ubierania się w zbędny blichtr i świecidełka. Najcenniejsza jest w tym właśnie wasza wrażliwość i prostota, którą nie jest tak łatwo wyrazić, a wam się to doskonale udaje

   Te słowa napawają wielką otuchą i potwierdzają, że warto jest żyć pasją i robić coś nawet jeśli nie ma to szerokiego rozgłosu.

 

 

 

Kategoria akcji: