Pozwól mi lepszym być…..

Czerwiec 19, 2009 11:34 am

 Bartosz Kühn, 21- letni, utalentowany artysta, postanowił pomóc naszej Fundacji, przekazując swoje rysunki na licytację na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Młody artysta dowiedział się o naszych działaniach, zainspirowała go nazwa naszej Fundacji i tak powstało kilka prac…!! Należy jeszcze dodać, że Bartosz prócz tego, że rysuje, pisze. Większość jego prac jest opatrzona wierszem, który dodatkowo wpływa na odbiorców.

 

Zobacz prace Bartosza tutaj

Jedna z nich , zatytułowana „Pozwól mi lepszym być” powstała, jak twierdzi jej autor,  z myślą o tych, którzy tak naprawdę nie zastanawiają się nad tym, że obok nas cierpią ludzie. Sznurki, mają symbolizować niemoc, poczucie sterowania doświadczaną przez Jokera z obrazu. Postać z rysunku apeluje do jego posiadacza „pozwól mi lepszym być”- uwolnij mnie z więzów, pozwól być samodzielnym.

Specjalnie dla siatkarzy namalował parce "Marzenia" – która jest podziękowaniem dla nich za udział w dotychczasowych akcjach.

Wszystkie prace, które wyszły spod ręki Barka wzruszają i jednocześnie poruszają do głębi. Nie da się na nie patrzeć obojętnie, w nich po prostu coś jest, co nie daje „spokoju”.

 „Nie przypominam sobie kiedy jakiś rysunek wywołał u mnie taki podziw” – powiedziała Aneta Rostkowska – wiceprezes Fundacji Herosi

 

Kategoria akcji: