Spektakl, który nigdy nie będzie miał Premiery…

Maj 23, 2009 1:00 am

 23 maja w MDK im. W. Broniewskiego przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie odbył się pierwszy występ Grupy Teatralnej Osób Niepełnosprawnych "TON" pod wodzą Piotra Boruty.

Grupę TON tworzą osoby z umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną. Spektakl pt "Orkiestra II" miał charakter otwartej próby, odwołującej się do wyobraźni oraz wrażliwości widza. Występ dodatkowo uatrakcyjnili kudłaty Czocher oraz Grupa Wokalno – Taneczna "Fasolki".

 

Zobacz zdjęcia z przedstawienia.

 "Osoby, z którymi tworzę Teatr TON uświadamiają mi, że liczy się tylko ta chwila i TO, co możemy w niej sobie ofiarować: Cichą Obecność. Tworząc nasze przedstawienia nie staram się opowiedzieć jakiejś Historii, a bardziej zależy mi na tym, by dotknąć tego, co wymyka się słowom. Wierzę, iż poprzez ten rodzaj sztuki, przywracam Pamięć tego, co jest starsze niż Ja – albo – My, że każdy z nas jest częścią tej Pamięci, w której swój ślad można zostawić na zawsze. Nawet jeśli myślimy inaczej, TO się dzieje.Teatr TON jest dla mnie Podróżą w głąb Nieznanego. Próbą spektaklu, który nigdy nie będzie miał Premiery. " – powiedział Piotr Boruta

Kategoria akcji: