Wielki sukces! Sprzęt medyczny już na onkologii!

Czerwiec 25, 2009 9:58 am

 Akcja pomocy dla oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka zakończyła się wielkim sukcesem! Dzisiaj na oddział trafił sprzęt medyczny o wartości 20 tysięcy złotych.

Sprzęt, o którym mowa to dwie dwutorowe pompy objętościowe oraz pompa strzykawkowa. Firma dystrybująca wymienione pompy – PROMED S.A. przeszkoliła również dzisiaj personel medyczny w obsłudze tego sprzętu. 

Zaletą pomp objętościowych jest to, że jednym kanałem podawana jest chemia, a drugim lek – wszystko to odbywa się jednocześnie przez nawet 24 godziny. Pompy dają gwarancje podania leku (w odpowiedniej dawce) we właściwym czasie. Dzięki temu leczenie jest skuteczne.

 Pompy objętościowe(z lewej) są niezbędne do podawania chemioterap ii.

Pompy strzykawkowe (z prawej) zaś są niezbędne przy podawaniu  np. morfiny  i środków przeciwbólowych. Podobnie, jak w przypadku pomp dwutorowych, pompa strzykawkowa podaje lek wtedy, gdy dziecko tego najbardziej potrzebuje. 

Niestety, oddział onkologii posiada tylko kilka pomp dwutorowych i strzykawkowych. Zdarza się, że lekarz muszą podjąć decyzję o odłączeniu od jednego dziecka pompy, gdyż innemu jest bardziej potrzebna. 

 

 

"Tak powinno być, że na jedno dziecko przypada po jednej pompie dwutorowej oraz strzykawkowej, gdyż to prócz skuteczniejszego leczenie daje również bezpieczeństwo i komfort psychiczny dziecka i personelu. W końcu lek zostanie dzięki pompie podany i to w odpowiedniej dla niego dawce. Ale niestety szpitala na taki zakup nie stać" – powiedziała jedna z pielęgniarek z oddziału.

Kategoria akcji: